Betty Kelly-Kenning Aquatic Centre - Site License 
                 BSF OCTOBERFEST Meet - 10/28/2017                  
                    Bahamas Swimming Federation                     
 
 Event 4  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Burrows, Keron D        7 BSC               1:00.00      57.18  
  2 Pickstock, Jaishon R    6 FAC               1:11.55    1:08.89  
  3 Singh, David A          6 BSC                    NT    1:10.44  
  4 Hope, Luke A            6 BSC                    NT    1:15.28  
 -- Cartwright, Tyler A     8 BSC                    NT         DQ  
 
 Event 4  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Johnson, Marvin L      10 FAC                 34.32      34.53  
  2 Bonamy, Amauri E       10 MAC                 34.89      36.64  
  3 Charles, Jarrod J       9 AAC                 50.35      44.70  
  4 Darville, Caellum T     9 AAC                 44.53      45.15  
  5 Feaste, William W      10 MAC                 46.31      45.61  
  6 Ferguson, Caleb B       9 AAC                 46.74      46.04  
  7 Miller, Matthew H       9 BSC                 53.73      49.89  
  8 Romer, Harper B        10 AAC                    NT    1:03.05  
  9 Ferreira, Sotario E    10 BSC                    NT    1:07.51  
 10 Gomez, Dylan P          9 BSC                    NT    1:18.30  
 -- Adderley, Oscar R       9 MAC                 54.23         NS  
 
 Event 4  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Roy, Ishan A           12 MAC                 34.13      32.55  
  2 Richford, Adam D       12 AAC                 54.30      41.89  
  3 Knowles, Joshua A      12 AAC                 45.84      45.14  
  4 Eccleston, Anthony A   12 AAC                    NT      46.57  
  5 Barr, Jack C           11 BSC                    NT      52.37  
  6 Bodie, Lloyd J         12 AAC                    NT      57.55  
 -- Major, Lawson J        11 AAC                 53.44         NS  
 -- Sawyer, Ryan A         11 AAC                    NT         NS  
 
 Event 4  Boys 13-14 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Carey, Davante S       14 MAC                 27.61      29.06  
  2 Taylor, Lamar C        13 FAC                 29.20      30.04  
  3 Allonce, Anthony S     14 Blue Marlins           NT    1:03.85  
 -- Mancera, Miguel V      14 LSC                 34.12         NS  
 -- McDonald, Gadville L   13 MAC                 40.46         NS  
 
 Event 4  Boys 15-17 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Laing, Darren I        15 GBT-BA              29.82      30.85  
  2 Moxey, Ethan E         16 FAC                 34.27      34.31  
  3 Russell, Dante T       16 AAC                 30.94      35.51  
 -- Williams, Dorian A     15 Blue Marlins      1:39.68         DQ  
 -- Roach, Jacob L         15 MAC                 38.13         NS  
 -- Roy, Yvann X           15 AAC                 36.29         NS