Betty Kelly-Kenning Aquatic Centre - Site License 
          BSF Last Chance Meet 2018 - 3/2/2018 to 3/3/2018          
                    Bahamas Swimming Federation                     
 
 Event 30  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hepburn, Tristen M      9 GBT-BA            1:36.71    1:38.07  
                 45.54      1:38.07 (52.53)
  2 Albury, Silas M         9 MAC                    NT    2:00.36  
                 57.15    2:00.36 (1:03.21)
  3 Walcott, Dominic A     10 Mantas                 NT    2:13.47  
               1:00.59    2:13.47 (1:12.88)
  4 Smith, Jayden N         7 Mantas                 NT    2:17.16  
  5 Moss, Ayden S           8 Mantas                 NT    2:17.49  
               1:06.43    2:17.49 (1:11.06)
 -- Duncombe, Launy L      10 GBT-BA            1:52.84         DQ  
                 53.43           DQ (59.72)
 -- Laslop, Victor A        9 AAC                    NT         NS  
 
 Event 30  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Dam, Brayden J         12 MAC               1:19.41    1:22.17  
                 38.40      1:22.17 (43.77)
  2 Pinder, Ethan J        11 GBT-BA            1:34.19    1:30.11  
                 42.22      1:30.11 (47.89)
  3 Johnson, Marvin L      11 FAC               1:28.14    1:30.23  
                 41.18      1:30.23 (49.05)
  4 Bosland, Msanaa A      12 BSC               1:28.90    1:30.44  
                 43.14      1:30.44 (47.30)
  5 Newry, Joshua K        12 FAC                    NT    1:35.84  
                 42.91      1:35.84 (52.93)
  6 Pinder, Maddox J       11 MAC               1:36.04    1:40.97  
                 46.55      1:40.97 (54.42)
  7 Carey, Christian B     12 BSC               1:48.14    1:41.11  
                 46.80      1:41.11 (54.31)
  8 Ferguson, Daniel H     11 UN                1:43.62    1:44.68  
                 48.65      1:44.68 (56.03)
 -- Gibson, Joshua J       11 Mantas            2:00.42         NS  
 
 Event 30  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Thompson III, Erald C  13 MAC               1:12.96    1:12.94  
  2 Stubbs, Kierro M       14 MAC               1:15.51    1:14.70  
  3 Ferguson, Rommel A     14 FAC               1:16.82    1:21.10  
  4 Knowles, Reis P        13 BSC               1:28.27    1:25.69  
                 40.09      1:25.69 (45.60)
  5 Fountain, Taye E       13 GBT-BA            1:27.17    1:26.27  
  6 Cooper, Elbert W       13 AAC               1:32.10    1:27.33  
  7 Williams, Kristian B   13 GBT-BA            1:45.72    1:45.26  
                 49.77      1:45.26 (55.49)
  8 Johnson, Aidan M       14 Mantas            1:50.01    1:50.57  
                 51.14      1:50.57 (59.43)
 -- Adderley, Brian J      13 BSC               1:34.39         DQ  
                 43.13           DQ (48.87)
 -- Seymour, Jayden E      13 Mantas            1:50.00         NS  
 
 Event 30  Boys 15-17 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Walcott, Andre A       16 MAC               1:10.41    1:12.12  
  2 Neely, Shawn W         15 ORCA              1:10.74    1:14.78  
  3 Roy, Yvann X           16 AAC               1:17.04    1:16.30  
  4 Thompson, Luke J       16 AAC               1:18.52    1:19.10  
                 37.39      1:19.10 (41.71)
  5 Jolly, Ricardo E       16 DSC-BA            1:17.78    1:19.51  
                 37.43      1:19.51 (42.08)
  6 Moxey, Ethan E         17 FAC               1:16.48    1:21.65  
  7 Roach, Jacob L         16 MAC               1:30.14    1:28.77  
                 41.15      1:28.77 (47.62)
  8 Bullard, Seth N        16 GBT-BA            1:29.51    1:35.83  
                 43.83      1:35.83 (52.00)
  9 Smith, Alexander J     15 GBT-BA            1:31.89    1:36.14  
                 43.62      1:36.14 (52.52)