Betty Kelly-Kenning Aquatic Centre - Site License 
          BSF Last Chance Meet 2018 - 3/2/2018 to 3/3/2018          
                    Bahamas Swimming Federation                     
 
 Event 28  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Johnson, Marvin L      11 FAC               4:56.05    4:58.98  
                 32.28      1:09.22 (36.94)
        1:47.00 (37.78)     2:25.41 (38.41)
        3:03.74 (38.33)     3:42.08 (38.34)
        4:21.60 (39.52)     4:58.98 (37.38)
  2 Ferguson, Tristin K    11 MAC               5:01.57    5:01.19  
                 32.51      1:09.18 (36.67)
        1:47.13 (37.95)     2:25.68 (38.55)
        3:04.47 (38.79)     3:43.98 (39.51)
        4:23.22 (39.24)     5:01.19 (37.97)
  3 Prince, Hodari E       12 BSC               5:08.52    5:08.58  
                 33.79      1:11.77 (37.98)
        1:50.78 (39.01)     2:30.20 (39.42)
        3:09.76 (39.56)     3:50.02 (40.26)
        4:29.19 (39.17)     5:08.58 (39.39)
 
 Event 28  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bartlett III, Hugh A   14 MAC               4:54.32    4:48.52  
                 31.47      1:07.00 (35.53)
        1:43.18 (36.18)     2:21.08 (37.90)
        2:57.82 (36.74)     3:36.32 (38.50)
        4:13.39 (37.07)     4:48.52 (35.13)
  2 Taylor, Lamar C        14 FAC               4:34.65    4:50.26  
                 30.85      1:06.65 (35.80)
        1:42.73 (36.08)     2:20.09 (37.36)
        2:57.41 (37.32)     3:36.42 (39.01)
        4:13.67 (37.25)     4:50.26 (36.59)
  3 Thompson, Jake F       13 AAC               5:08.85    4:51.10  
                 32.72      1:08.99 (36.27)
        1:46.23 (37.24)     2:23.47 (37.24)
        3:00.34 (36.87)     3:38.24 (37.90)
        4:15.86 (37.62)     4:51.10 (35.24)
  4 Fountain, Taye E       13 GBT-BA            5:07.92    4:59.54  
                 32.62      1:09.65 (37.03)
        1:47.73 (38.08)     2:26.67 (38.94)
        3:05.30 (38.63)     3:44.81 (39.51)
        4:23.41 (38.60)     4:59.54 (36.13)
  5 Longley, Sean K        13 BSC               5:06.47    5:02.09  
                 33.17      1:10.67 (37.50)
        1:49.00 (38.33)     2:28.25 (39.25)
        3:06.80 (38.55)     3:46.11 (39.31)
        4:24.18 (38.07)     5:02.09 (37.91)
  6 Bowers, Thomas M       14 AAC                    NT    5:19.36  
                 34.56      1:15.07 (40.51)
        1:55.26 (40.19)     2:36.91 (41.65)
        3:18.20 (41.29)     4:00.93 (42.73)
        4:41.73 (40.80)     5:19.36 (37.63)
  7 Gray, Wellington X     13 MAC               5:35.70    5:28.41  
                 34.33      1:15.49 (41.16)
        1:56.54 (41.05)     2:39.05 (42.51)
        3:21.18 (42.13)     4:04.83 (43.65)
        4:46.81 (41.98)     5:28.41 (41.60)
  8 Butler, Asa C          13 BSC               6:15.32    6:09.76  
                 40.03      1:27.27 (47.24)
        2:14.48 (47.21)     3:02.16 (47.68)
        3:49.32 (47.16)     4:37.16 (47.84)
        5:23.98 (46.82)     6:09.76 (45.78)
 
 Event 28  Boys 15-17 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Thompson, Luke C       16 AAC               4:19.17    4:25.02  
                 30.22      1:03.97 (33.75)
        1:38.01 (34.04)     2:12.35 (34.34)
        2:46.80 (34.45)     3:20.93 (34.13)
        3:54.56 (33.63)     4:25.02 (30.46)
  2 Laing, Darren I        16 GBT-BA            4:28.26    4:28.08  
                 30.00      1:03.80 (33.80)
        1:37.90 (34.10)     2:12.53 (34.63)
        2:47.36 (34.83)     3:21.45 (34.09)
        3:55.34 (33.89)     4:28.08 (32.74)
  3 Gibson, Samuel A       16 UN                4:28.00    4:29.45  
                 30.37      1:04.23 (33.86)
        1:38.44 (34.21)     2:13.16 (34.72)
        2:47.38 (34.22)     3:22.21 (34.83)
        3:56.39 (34.18)     4:29.45 (33.06)
  4 Thompson, Mark-Anthon  15 AAC               4:37.42    4:31.36  
                 30.33      1:04.26 (33.93)
        1:38.54 (34.28)     2:13.95 (35.41)
        2:48.70 (34.75)     3:23.93 (35.23)
        3:58.53 (34.60)     4:31.36 (32.83)
  5 Gaitor, Tenajh R       17 BSC               4:41.75    4:42.86  
                 29.99      1:04.35 (34.36)
        1:39.43 (35.08)     2:15.86 (36.43)
        2:52.13 (36.27)     3:29.61 (37.48)
        4:06.99 (37.38)     4:42.86 (35.87)
  6 Wood, Ralph III V      15 BSC               4:51.11    4:57.36  
                 31.39      1:07.30 (35.91)
        1:43.96 (36.66)     2:21.67 (37.71)
        3:00.27 (38.60)     3:39.73 (39.46)
        4:18.48 (38.75)     4:57.36 (38.88)
  7 Mott, Kadin V          16 MAC               5:14.87    5:09.22  
                 33.26      1:10.11 (36.85)
        1:48.38 (38.27)     2:27.77 (39.39)
        3:08.40 (40.63)     3:49.27 (40.87)
        4:30.48 (41.21)     5:09.22 (38.74)
 -- Thompson, Tristan J    16 AAC               4:41.33         NS