Betty Kelly-Kenning Aquatic Centre - Site License 
          BSF Last Chance Meet 2018 - 3/2/2018 to 3/3/2018          
                    Bahamas Swimming Federation                     
 
 Event 24  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Knowles, Noah S         8 GBT-BA            1:25.43    1:26.06  
                 41.49      1:26.06 (44.57)
  2 Moss, Ayden S           8 Mantas            1:53.64    1:46.39  
                 49.28      1:46.39 (57.11)
  3 Knowles, Shantero M     8 Mantas            1:52.61    2:00.15  
 -- Norville Smith, Sean    6 FAC               3:03.53         NS  
 
 Event 24  Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Moncur III, Tre L      10 MAC               1:15.81    1:12.08  
                 34.68      1:12.08 (37.40)
  2 Gibson, Ellie J        10 GBT-BA            1:13.25    1:16.07  
                 36.01      1:16.07 (40.06)
  3 Johnson, Asher A       10 Blue Marlins      1:17.60    1:16.68  
                 36.31      1:16.68 (40.37)
  4 Gibson, Zion U         10 MAC               1:23.45    1:20.55  
                 38.88      1:20.55 (41.67)
  5 Roy, Anish G            9 MAC               1:23.62    1:21.78  
                 38.97      1:21.78 (42.81)
  6 Duncombe, Launy L      10 GBT-BA            1:17.78    1:23.47  
                 39.12      1:23.47 (44.35)
  7 Butler, Daunte C       10 MAC               1:23.37    1:26.80  
                 39.69      1:26.80 (47.11)
  8 Albury, Silas M         9 MAC               1:25.79    1:26.87  
                 39.95      1:26.87 (46.92)
  9 Minnis, Remington A    10 Mantas            1:38.97    1:46.56  
                 47.26      1:46.56 (59.30)
 10 Simon, Tonny E         10 Mantas            1:45.47    1:46.84  
                 47.64      1:46.84 (59.20)
 11 Walcott, Dominic A     10 Mantas                 NT    1:55.26  
                 49.49    1:55.26 (1:05.77)
 -- Laslop, Victor A        9 AAC               1:34.17         NS  
 
 Event 24  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Johnson, Marvin L      11 FAC               1:01.14    1:02.34  
                 29.01      1:02.34 (33.33)
  2 Ferguson, Tristin K    11 MAC               1:05.43    1:05.00  
                 30.98      1:05.00 (34.02)
  3 Albury, Noah C         12 MAC               1:05.19    1:05.40  
                 31.87      1:05.40 (33.53)
  4 Roach, Noah F          12 MAC               1:08.54    1:06.37  
                 31.42      1:06.37 (34.95)
  5 Williams, Rondon X     12 DSC-BA            1:13.07    1:10.33  
                 33.00      1:10.33 (37.33)
  6 David, Damani O        12 DSC-BA            2:16.52    1:10.48  
                 32.47      1:10.48 (38.01)
  7 Newry, Joshua K        12 FAC               1:08.23    1:11.67  
                 33.10      1:11.67 (38.57)
  8 Ferguson, Daniel H     11 UN                1:15.44    1:12.99  
                 35.29      1:12.99 (37.70)
  9 Pinder, Ethan J        11 GBT-BA            1:14.90    1:14.95  
                 36.01      1:14.95 (38.94)
 10 Carey, Christian B     12 BSC               1:16.35    1:17.24  
                 37.78      1:17.24 (39.46)
 11 Mott, Koen M           11 MAC               1:16.76    1:18.06  
                 37.05      1:18.06 (41.01)
 12 Wells, Cherkadin C     11 MAC               1:27.22    1:26.59  
                 40.34      1:26.59 (46.25)
 13 Demeritte, Dominic W   12 Mantas            1:26.94    1:26.84  
                 38.35      1:26.84 (48.49)
 14 Johnson, Arrieon W     12 Blue Waves        1:23.38    1:28.69  
                 41.78      1:28.69 (46.91)
 15 Ingraham, Wesley T     11 Mantas            1:26.55    1:33.11  
                 42.49      1:33.11 (50.62)
 16 Deveaux, Christian X   12 Mantas            1:50.00    1:38.18  
                 47.24      1:38.18 (50.94)
 17 Hall, Ayden S          12 FAC               1:34.30    1:39.09  
                 42.42      1:39.09 (56.67)
 18 Maycock, Dereo M       12 Mantas                 NT    1:40.39  
                 45.79      1:40.39 (54.60)
 19 Robins, Aaron C        11 Mantas            1:43.60    1:57.35  
                 55.82    1:57.35 (1:01.53)
 
 Event 24  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Taylor, Lamar C        14 FAC                    NT      55.69  
                 26.57        55.69 (29.12)
  2 Pinder, Roman A        14 MAC                 59.07      59.21  
                 28.91        59.21 (30.30)
  3 Ferguson, Rommel A     14 FAC               1:00.39      59.22  
                 27.77        59.22 (31.45)
  4 Colebrook, Kailen D    14 AAC               1:00.75    1:00.77  
                 29.05      1:00.77 (31.72)
  5 Roy, Ishan A           13 MAC               1:02.12    1:01.30  
                 29.57      1:01.30 (31.73)
  6 Sears, Taro C          14 AAC               1:01.96    1:02.44  
                 29.45      1:02.44 (32.99)
  7 Reckley, Jared J       13 MAC               1:04.05    1:02.89  
                 29.82      1:02.89 (33.07)
  7 Bartlett III, Hugh A   14 MAC               1:02.16    1:02.89  
                 30.30      1:02.89 (32.59)
  9 Fountain, Taye E       13 GBT-BA            1:04.40    1:03.02  
                 30.33      1:03.02 (32.69)
 10 Turnquest, Alexander   14 Mantas            1:04.02    1:04.53  
                 31.19      1:04.53 (33.34)
 11 Cooper, Elbert W       13 AAC               1:07.92    1:05.21  
                 31.67      1:05.21 (33.54)
 12 Encinar, Gabriel X     14 Mantas            1:03.28    1:05.39  
                 30.99      1:05.39 (34.40)
 13 Illing, Thomas P       14 Mantas            1:08.35    1:05.76  
                 31.54      1:05.76 (34.22)
 14 Gray, Wellington X     13 MAC               1:10.34    1:07.44  
                 32.40      1:07.44 (35.04)
 15 Bowers, Thomas M       14 AAC               1:12.58    1:07.54  
                 31.43      1:07.54 (36.11)
 16 Wallace-Whitfiled, Ni  14 Mantas            1:08.21    1:08.58  
                 33.61      1:08.58 (34.97)
 17 Adderley, Brian J      13 BSC               1:12.18    1:09.89  
                 32.78      1:09.89 (37.11)
 18 Beneby, Dominic C      13 Mantas            1:08.28    1:11.36  
 19 Miller, Melvin V       14 BSC               1:13.56    1:12.56  
                 34.42      1:12.56 (38.14)
 20 Dean, Joshua B         13 Blue Waves        1:19.39    1:15.63  
                 34.98      1:15.63 (40.65)
 21 Smith, Akeil N         13 Mantas            1:22.58    1:16.01  
                 35.56      1:16.01 (40.45)
 22 Williams, Kristian B   13 GBT-BA            1:17.91    1:18.33  
                 36.96      1:18.33 (41.37)
 23 Grant, Jelani T        14 Mantas            1:17.14    1:19.29  
                 36.76      1:19.29 (42.53)
 24 Roberts, Oliver A      13 Mantas            1:15.87    1:20.02  
                 36.50      1:20.02 (43.52)
 25 Butler, Asa C          13 BSC               1:21.22    1:20.19  
                 38.03      1:20.19 (42.16)
 26 Tucker, Anwar J        13 Blue Waves        1:24.66    1:21.30  
 27 Mills, Liam M          14 Mantas            1:22.45    1:23.35  
                 38.16      1:23.35 (45.19)
 28 Dean, Skyler K         13 Mantas            1:34.41    1:29.70  
                 42.14      1:29.70 (47.56)
 29 Ferguson, Mataeo I     14 Mantas            1:34.28    1:39.84  
                 45.65      1:39.84 (54.19)
 -- Pinder, Cameo G        13 Blue Marlins      1:25.77         NS  
 -- Fernander, Jayden K    13 Mantas            1:41.50         NS  
 
 Event 24  Boys 15-17 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gibson, Samuel A       16 UN                  54.75      54.65  
                 26.40        54.65 (28.25)
  2 Laing, Darren I        16 GBT-BA              55.12      54.88  
                 26.91        54.88 (27.97)
  3 Russell, Tyler T       17 MAC                 55.88      55.05  
                 26.41        55.05 (28.64)
  4 Roy, Yvann X           16 AAC                 56.27      57.05  
                 27.57        57.05 (29.48)
  5 Gaitor, Tenajh R       17 BSC                 57.89      57.22  
                 27.35        57.22 (29.87)
  6 Lundy, Benjamin J      15 MAC                 58.50      57.78  
                 27.53        57.78 (30.25)
  7 Moxey, Ethan E         17 FAC                 59.33      58.94  
                 28.12        58.94 (30.82)
  8 Kajokaya, Jeong-il T   15 ORCA                59.14    1:00.41  
                 29.02      1:00.41 (31.39)
  9 Mott, Kadin V          16 MAC               1:02.29    1:00.66  
                 28.99      1:00.66 (31.67)
 10 Jolly, Ricardo E       16 DSC-BA            1:01.46    1:02.16  
                 29.83      1:02.16 (32.33)
 11 Huggins, Yanek         16 AAC                    NT    1:02.37  
 12 Russell, Dante T       17 AAC               1:00.11    1:02.55  
                 29.59      1:02.55 (32.96)
 13 Roach, Jacob L         16 MAC               1:01.56    1:03.08  
                 30.35      1:03.08 (32.73)
 14 St Rose, Shamar C      16 BSC               1:02.83    1:03.21  
                 29.53      1:03.21 (33.68)
 15 Smith, Alexander J     15 GBT-BA            1:05.44    1:04.10  
                 29.98      1:04.10 (34.12)
 16 Cambridge, Sidney A    16 BSC               1:06.65    1:05.91  
                 30.53      1:05.91 (35.38)
 17 Sastre, Gabriel T      15 Mantas            1:05.89    1:07.91  
                 32.73      1:07.91 (35.18)
 18 Gomez, Damian A        15 Mantas            1:06.76    1:10.50  
                 33.96      1:10.50 (36.54)
 19 Sasso, Adonis A        17 Mantas            1:08.88    1:11.01  
                 32.97      1:11.01 (38.04)
 20 Bullard, Seth N        16 GBT-BA            1:12.02    1:12.74  
                 33.16      1:12.74 (39.58)
 21 Cummings, Leon         16 UN                1:19.25    1:13.00  
                 34.62      1:13.00 (38.38)
 22 Demeritte, Johnathon   16 Mantas            1:27.41    1:13.76  
                 35.36      1:13.76 (38.40)
 23 Burrows, Adrian X      16 Mantas            1:13.08    1:14.63  
                 35.91      1:14.63 (38.72)
 24 Sasso, Thor A          15 Mantas            1:11.92    1:17.03  
                 34.82      1:17.03 (42.21)
 25 Gray, Jahkai D         15 Mantas            1:15.62    1:17.53  
                 37.16      1:17.53 (40.37)
 26 Major, Kurdero B       15 Mantas            1:22.35    1:19.38  
                 35.69      1:19.38 (43.69)
 27 Major, Kurdaz M        15 Mantas            1:31.15    1:23.24  
                 37.88      1:23.24 (45.36)
 28 Allonce, Anthony S     15 Blue Marlins      1:27.09    1:25.38  
                 38.29      1:25.38 (47.09)