Betty Kelly-Kenning Aquatic Centre - Site License 
          BSF Last Chance Meet 2018 - 3/2/2018 to 3/3/2018          
                    Bahamas Swimming Federation                     
 
 Event 18  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gibson, Ellie J        10 GBT-BA            1:30.21    1:30.13  
                 43.42      1:30.13 (46.71)
  2 Hepburn, Tristen M      9 GBT-BA            1:30.33    1:31.66  
                 41.05      1:31.66 (50.61)
  3 Albury, Silas M         9 MAC                    NT    1:41.18  
                 46.69      1:41.18 (54.49)
  4 Knowles, Shantero M     8 Mantas                 NT    2:11.71  
               1:01.03    2:11.71 (1:10.68)
 
 Event 18  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bonamy, Amauri E       11 MAC               1:18.82    1:15.90  
  2 Johnson, Marvin L      11 FAC               1:19.14    1:16.36  
                 37.26      1:16.36 (39.10)
  3 Newry, Joshua K        12 FAC               1:19.63    1:18.41  
                 38.07      1:18.41 (40.34)
  4 Albury, Noah C         12 MAC               1:20.87    1:20.15  
                 39.57      1:20.15 (40.58)
  5 Williams, Rondon X     12 DSC-BA            1:37.69    1:22.05  
                 38.30      1:22.05 (43.75)
  6 Bowers, David E        12 AAC                    NT    1:23.63  
                 38.76      1:23.63 (44.87)
  7 Carey, Christian B     12 BSC               1:32.87    1:46.46  
  8 Hall, Ayden S          12 FAC               1:43.75    1:47.56  
                 48.80      1:47.56 (58.76)
 
 Event 18  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Roy, Ishan A           13 MAC               1:08.64    1:09.85  
                 28.82      1:09.85 (41.03)
  2 Thompson, Jake F       13 AAC               1:16.48    1:16.52  
                 32.26      1:16.52 (44.26)
  3 Curtis, Jayden O       14 ORCA              1:20.23    1:17.34  
                 37.74      1:17.34 (39.60)
  4 Miller, Melvin V       14 BSC               1:20.73    1:22.56  
  5 Longley, Sean K        13 BSC               1:23.52    1:23.87  
                 40.68      1:23.87 (43.19)
  6 Williams, Kristian B   13 GBT-BA            1:27.22    1:28.12  
  7 Butler, Asa C          13 BSC               1:38.75    1:37.67  
                 47.53      1:37.67 (50.14)
  8 Cooper, Elbert W       13 AAC               1:31.76    1:41.05  
 -- Knowles, Reis P        13 BSC               1:21.40         NS  
 
 Event 18  Boys 15-17 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Carey, Davante S       15 MAC               1:01.76    1:02.10  
                 24.77      1:02.10 (37.33)
  2 Cambridge, Sidney A    16 BSC               1:13.17    1:13.25  
                 30.65      1:13.25 (42.60)
  3 Wood, Ralph III V      15 BSC               1:11.57    1:13.26  
                 31.55      1:13.26 (41.71)
 -- Mancera, Miguel V      15 LSC               1:11.21         NS  
 -- Russell, Dante T       17 AAC               1:08.68         NS